Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2020

Doradztwo zawodowe – strefa rodzica

Witam na stronie Szkolnego Doradcy Zawodowego!

Od roku szkolnego 2017/2018 lekcje z zakresu doradztwa zawodowego stały się obowiązkową częścią pracy z uczniami w klasach 7 i 8.

Doświadczenia nauczycieli, wychowawców i doradców  pracujących z młodzieżą pokazują jednoznacznie, że znaczna część młodych ludzi nie ma planu, ani pomysłu na to, czym chciałaby się w życiu zajmować, jak kierować swoją dalszą edukacją.

Młodzież ma trudność z określeniem swoich zainteresowań, mocnych stron, predyspozycji i preferencji.

Moją rolą jako doradcy zawodowego jest udzielić młodzieży wsparcia w tym zakresie, a włączenie do programu kształcenia dodatkowego czasu przeznaczonego właśnie na zajęcia z doradztwa zawodowego stwarzają ku temu bardzo dogodną przestrzeń.

Większość młodych ludzi pytanych o to, kto jest dla nich najważniejszym doradcą przy wyborze drogi edukacyjnej wskazuje rodziców, następnie kolegów i nauczycieli.

Szkoła dokonuje starań, aby wesprzeć zarówno uczniów, jak również Państwa, jako rodziców, w procesie wychowawczym, w tym w decyzjach dotyczących kolejnego etapu edukacyjnego. W związku z tym w zakładce doradztwo zawodowe będę zamieszczać wszelkiego rodzaju materiały, które mogą być pomocne w wyborze zawodu przez Państwa dzieci.

W razie trudności skieruję do specjalisty – doradcy zawodowego w poradni.

Skontaktuj się ze mną e-mailem: amaik@blekitna.szczecin.pl

Możliwy jest również do uzgodnienia termin na spotkania indywidualne, po uprzednim uzgodnieniu e-mailowym z doradcą.

Anita Maik

KOMUNIKATY

Szanowni Państwo,

Informuję, że w kwestii dużych wątpliwości wyboru szkoły przez Państwa dziecko lub w każdej innej sprawie dotyczącej poradni Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Szczecinie można umówić się na wizytę, po uprzednim telefonicznym zapisaniu się na konkretny termin. 

Termin badań predyspozycji zawodowych należy uzgodnić indywidualnie z psychologiem – doradcą zawodowym – p. K. Balcerzak – 503029767

lub

Rejestracja w sekretariacie Poradni PP – tel. 91 433 30 12
od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

Pozdrawiam Anita Maik

Drodzy Rodzice !

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do szkół ponadpodstawowych przekazujemy poniżej na Państwa ręce szczegółowy harmonogram dotyczący terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych: czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników i branżowych szkół I stopnia oraz klas wstępnych szkół ponadpodstawowych, o których mowa w art. 25 ust.3 ustawy Prawo oświatowe, na rok szkolny 2023/2024 na terenie województwa zachodniopomorskiego.

DODATKOWE INFORMACJE

  1. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu naboru dostępne na stronie:

https://nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadpodstawowa/dokumenty

Lista plików do pobrania:
  • Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną
  • Rozwijam skrzydła