Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2020

Doradztwo zawodowe – strefa ucznia

DRODZY UCZNIOWIE KLAS 8

Jesteście na jednym z najbardziej decydujących i intensywnych etapów życia młodego człowieka, czyli w ostatnich klasach szkoły podstawowej. Już za chwilę będziecie podejmować decyzje odnośnie dalszych planów edukacyjnych, przyszłej kariery zawodowej. Kim chcielibyście być, co robić w życiu? Do której szkoły pójść, jaki zawód wybrać? Trudno wyobrazić sobie tę dość odległą perspektywę, która jest nieuchronna, ale warto już teraz wiedzieć gdzie możecie uzyskać pomoc i niezbędne informacje, które was zainteresują i zainspirują do tworzenia swojej własnej ścieżki edukacyjnej.

Zastanawiasz się jaki zawód wybrać? Co będzie dla Ciebie odpowiednie? Szukasz informacji? Zapraszam do zapoznania się z publikacjami dotyczącymi poszczególnych zawodów z danych obszarów zawodowych.
Zawody z obszaru medyczno –społecznego
Zawody rolniczo- leśne z ochroną środowiska
Zawody z obszaru mechanicznego – cz. 1
Zawody administracyjne i usługowe – cz. 1
Zawody administracyjne i usługowe – cz. 2

Zawody elektryczno-elektroniczne
Zawody z obszaru turystyczno-gastronomicznego
Zawody artystyczne
Zawody z obszaru budownictwa
Zawody z obszaru mechanicznego – cz.2

Publikacje zostały przygotowane przez KOWEZiU (Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej) w ramach projektu: „Edukacja dla pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę się kontaktować poprzez komunikator e-dziennika lub mailowo: amaik@blekitna.szczecin.pl


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na stronę szkolnej platformy – zakładka Doradztwo zawodowe.

Szkolny doradca zawodowy

Anita Maik

Szczegółowy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024

Drodzy Rodzice !

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do szkół ponadpodstawowych przekazujemy poniżej na Państwa ręce szczegółowy harmonogram dotyczący terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych: czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników i branżowych szkół I stopnia oraz klas wstępnych szkół ponadpodstawowych, o których mowa w art. 25 ust.3 ustawy Prawo oświatowe, na rok szkolny 2023/2024 na terenie województwa zachodniopomorskiego.

DODATKOWE INFORMACJE

  1. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu naboru dostępne na stronie:

https://nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadpodstawowa/dokumenty