Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2021

WARSZTATY Z WOLONTARIUSZAMI

W dniach 3 – 19 lutego 2021 w naszej szkole odbywają się spotkania uczniów z wolontariuszami współpracującymi z organizacją POLITES. W warsztatach biorą udział uczniowie klas 5-8. Naszymi gośćmi są: Ombeline z Francji, Klaudia z Hiszpanii, Jessica z Brazylii, Enrica z Włoch, Nancy z Francji oraz Akthem z Ukrainy. Spotkania współtowarzyszą wydarzeniu Tygodnia Języków Obcych.

W czasie warsztatów uczniowie mogą poznać kulturę krajów, z których nasi goście pochodzą. W języku angielskim możemy dowiedzieć się o najpiękniejszych miejscach w tych krajach, poznać tradycje narodowe i lokalne, posłuchać tradycyjnej muzyki, obejrzeć popularne tańce, stroje, potrawy, ciekawostki. Jessica opowiada o brazylijskim folklorze, Nancy o swojej rodzinnej miejscowości Nimes, Akthem o symbolach Ukrainy, Klaudia o flamenco i swoich polskich korzeniach, Ombeline o francuskich przysmakach a Enrica twierdzi, że nie ma pizzy pepperoni, i że włoskie lody są najlepsze na świecie.

Uczniowie mogą porozmawiać z naszymi gośćmi. Padają różne pytania jak: Kiedy masz urodziny? Czy Francuzi jedzą tylko słodkie śniadania? Czy na Ukrainie rzeczywiście jest 12-stopniowy system oceniania w szkole?

Jednakże najwspanialszym pytaniem podsumowującym nasze spotkania jest to: Will you visit us again?

A tak ocenił jedno ze spotkań uczeń klasy 8:

Yesterday on our English lesson 2 students from Brazil and Italy visited us. The meeting happened online, just like all of our other lessons. We got to know them and their countries. It was all really interesting, and I liked it a lot. They told us a lot of different things special to their countries, and also told us about themselves. The best thing about the meeting was knowing, that these students travel around the whole world just to talk to people like us.

Czy rozpoznajecie wolontariuszy, z którymi się spotkaliście na zdjęciach?