Ostatnia aktualizacja: 4 maja 2021

Tydzień Artystyczny w Błękitnej

Już niedługo rozpocznie się Tydzień Artystyczny w Błękitnej! Czeka nas moc atrakcji – różnorodne dni tematyczne, projekty, akcje, konkurs recytatorski i koncerty. Będzie się działo!

Impreza będzie trwała od 10-14.05.2021 r. To idealna okazja do tego, żeby puścić wodze fantazji i odpocząć od codziennych obowiązków.  Ponadto wszyscy uczniowie będą mogli zaprezentować swoje talenty, być może do tej pory ukryte.

W tej edycji zostanie zorganizowany m.in. konkurs recytatorski, który jest idealną okazją do wyrażenia emocji dzieci i młodzieży poprzez ekspresję słowną i kontakt z literaturą piękną. Uczniowie będą mogli wziąć udział w projekcie pt. „Bohater ulubionej książki” i wykazać się nie tylko wielką wyobraźnią, ale również talentem charakteryzatorskim. Innym ciekawym wydarzeniem będzie akcja „Słów cięcie i klejenie – poezja na sznurku”, w której każdy może stać się poetą i stworzyć jedyny w swoim rodzaju wiersz.

W Tygodniu Artystycznym ukażemy również prace twórcze naszych uczniów. Będziemy mogli podziwiać między innymi: przekłady intersemiotyczne – odwzorowywanie obrazu, „Lektury na wieszakach”, wystawę plastyczną – „Portret wybranego pisarza” w ramach edukacji czytelniczej, ilustracje do ulubionej książki, a także będziemy mogli podziwiać  fragmenty „Panna Tadeusza” w wersji muzycznej oraz plastyczne dzieła sztuki – okładki do utworu pt. „Zemsta”.

Już w poniedziałek 10.05 i we wtorek 11.05 udostępnione zostaną dwa koncerty “Gramy dla Wiktora”, podczas których zaprezentują się nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele, a nawet studenci Akademii Sztuki i szczecińscy muzycy. Ponadto w trakcie trwania koncertów prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Wiktora Lewickiego. Koncerty będzie można obejrzeć na naszym szkolnym Facebooku BŁĘKITNA SZCZECIN SP55.

Podczas tygodnia artystycznego przedstawimy również efekty przeprowadzonego projektu “Sztuka na talerzu” zainspirowanego sztuką kulinarną, która związana jest także z gałęzią przemysłu kreatywnego. Uczniowie klas 4-7 wykonywali swoje obrazy przy użyciu artykułów spożywczych. Już niedługo zobaczycie w jaki sposób można stworzyć zwykłe śniadanie, deser lub co zrobić aby ożywić jajko 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, w której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie planowanego przedsięwzięcia.

https://blekitna.szczecin.pl/wp-content/uploads/2021/05/Moj-film.mp4