Ostatnia aktualizacja: 11 marca 2020

Zawieszenie zajęć

Szanowni Państwo!

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 55

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola i szkoły nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wobec tak trudnej sytuacji zwracam się z prośbą do wszystkich rodziców
i opiekunów dzieci o wyrozumiałość oraz zrozumienie konieczności ograniczenia funkcjonowania szkoły. Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W dniach 12 i 13 marca br. będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym nie są w stanie Państwo w tak krótkim czasie zorganizować innej opieki.

Od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkół. Prosimy Państwa o zaplanowanie opieki alternatywnej na najbliższy czas.

Egzamin ósmoklasisty zbliża się nieubłaganie prosimy, aby te dni wykorzystać w sposób efektywny na powtórki, rozwiązywanie zadań, przypominanie najważniejszych zagadnień. Prosimy zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. W miarę możliwości będziemy też wysyłać do uczniów dodatkowe materiały dydaktyczne.

Posiłki dla osób, które wykupiły obiady będą przygotowywane i wydawane w godz. 12:00 – 14:00 tylko w dniu 12 marca 2020r. (czwartek). W tym dniu nie będzie możliwości zabrania obiadu na wynos. Ze względów higienicznych rodzice nie będą mieli dostępu do stołówki szkolnej. Od dnia 13 marca br.
tj. piątek posiłki nie będę przygotowywane, a odpis za odwołane obiady będzie potrącony w przyszłym miesiącu.

Osoby które chcą odwołać na dzień jutrzejszy posiłki wyjątkowo mogą to zrobić za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji znajdującej się pod poniższym linkiem. Odwołać obiady można do 12 marca br. do godziny 9:00.

Informujemy, że w związku z zawieszeniem zajęć, dla rodziców posiadających dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez Nas i publikowane na naszej stronie internetowej.

Dyrekcja szkoły