Ostatnia aktualizacja: 14 marca 2020

Nabór do klasy 4 sportowej

Szanowni Państwo,

w życiu każdego z rodziców pojawia się moment, w którym muszą Państwo podjąć decyzję odnośnie dalszej edukacji swojego dziecka. Pragniemy poinformować, że wzorem lat poprzednich w naszej szkole tworzymy klasę czwartą sportową gier zespołowych.

Klasa sportowa to bardzo dobry wybór. Rozwój fizyczny, jaki zapewnia taka klasa sprawia, że odnosi ono sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych sferach życia. Dzieci z klasy sportowej normalnie uczestniczą w zwykłych lekcjach, jedynie mają większą liczbę godzin wychowania fizycznego. Nie wpływa to negatywnie na ogólny rozwój dziecka, wręcz przeciwnie.

Wybór klasy sportowej jest dobrą decyzją zwłaszcza dla dzieci, które interesują się rożnymi dyscyplinami sportu. Większa liczba zajęć sportowych pozwala rozwinąć zainteresowania i pozytywnie wpływa na cały organizm.

Sport, nawet w tak dużej ilości, pozytywnie wpływa na stan zdrowia dziecka. Mimo dużego wysiłku, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, gdyż  czuje się pobudzonym – mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej skupić mu się na nauce.

Sport kształtuje charakter uczniów – stają się oni zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i  chęć samorealizacji. Dodatkowo, od młodych lat uczą się organizacji. Muszą tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć czas także na przyjemności. Wyznaczają sobie cele w życiu i do nich dążą.

Sport rozwija pasję dziecka, co w przyszłości może zaowocować tym, że będzie ono bardziej zmotywowane, a także nie będzie szukało odreagowania emocji w inny sposób. Skupienie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest sporym zagrożeniem.

Dziecko uczy się pewnych zdrowych nawyków, które są przydatne podczas całego życia. Mimo ukończenia szkoły, takie osoby z chęcią spędzają czas na zewnątrz i uprawiają sporty – co wpływa na ich lepszy stan zdrowia. Nawyki z dzieciństwa procentują w dalszym życiu.

Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie powstają dzięki wspólnej pasji. Podczas  wyjazdów, obozów, treningów i zawodów, dzieci uczą się obowiązku pomocy innym oraz współpracy.

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy do odwiedzenia zakładki REKRUTACJA w celu zapoznania się z materiałami dotyczącymi naboru do klasy czwartej sportowej.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a także mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie wniosek do klasy czwartej sportowej prosimy pobrać poniżej, wydrukować, wypełnić a następnie wykonać scan lub zdjęcie i przesłać na adres mailowy sp55@miasto.szczecin.pl. Oryginały wniosków dostarczycie Państwo w późniejszym terminie. O wszelkich ewentualnych zmianach w terminarzu będziemy informować na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja szkoły

Lista plików do pobrania:
  • Wniosek do klasy czwartej sportowej