Ostatnia aktualizacja: 6 września 2019

Błękitny naukowiec

Z początkiem listopada w klasach 1-3 rozpoczęliśmy realizację szkolnego projektu„Błękitny naukowiec”, w ramach którego eksperymentujemy, by poprzez własne doświadczenia poznawać i lepiej rozumieć świat. Dzieje się dużo! W naszych salach powstają prawdziwe laboratoria – chemiczne, fizyczne i przyrodnicze.

Najmłodsi z szeroko otwartymi oczami (i często ustami) obserwują zadziwiające zjawiska – jajko w miękkiej skorupce, wybuchające wulkany, klej z wody i tym podobne cuda. Odkrywają, dlaczego plastelina nie zawsze tonie, a drobne nasionka same tańczą przy muzyce. Starsi często sami przygotowują własne prezentacje zyskując uznanie swoich kolegów i równie zaangażowanych pań.

W ten sposób młodzi naukowcy z „Błękitnej” uczą się przewidywać, stawiać hipotezy, a po uważnej obserwacji i analizie – wyciągać wnioski. Wyniki przeprowadzanych eksperymentów starają się dokumentować tworząc klasowe księgi eksperymentów. Może przekażą je szkolnej bibliotece, by inni mogli korzystać ze zdobytej przez nich wiedzy?

 Nasze eksperymentowanie zaowocuje „Wielkim festiwalem eksperymentów”, podczas którego będziemy mogli publicznie zaprezentować swoje ulubione naukowe sztuczki. Co Wy na to?

 By swoją pasją zarażać innych i inspirować się do dalszych działań, chcemy stworzyć wielką bazę eksperymentów, linków do ciekawych stron internetowych oraz tytułów książek związanych z tematem. Dołączcie do nas! Ciekawe propozycje i materiały można wysyłać na adres:sp55.dzieciaki@wp.pl

 Do eksperymentowania zachęcajcie swoich rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i innych bliskich. Naprawdę warto! Pamiętajcie, że niektóre doświadczenia można wykonywać TYLKO pod opieką dorosłych!

TU ZOBACZYSZ PREZENTACJĘ PROGRAMU

Zobacz również: