„Przepis na sukces” - prezentacja finalistów konkursu „Mam Talencik”

Po wspaniałych występach na naszej szkolnej scenie wszyscy finaliści konkursu „Mam Talencik” podzielili się z nami swoimi przemyśleniami związanymi z odkrywaniem i pielęgnowaniem własnych uzdolnień. Ich doświadczenia mogą być wskazówką dla nas wszystkich – warto bowiem uczyć się od najlepszych! O tym, jak  wygląda w codziennym życiu  praca nad rozwijaniem i kształtowaniem umiejętności, opowiedzą Wam ci, którzy już odnoszą pierwsze małe i duże sukcesy sceniczne :-) Wywiadom towarzyszą zdjęcia będące efektem wesołej sesji w szkole i na boisku. Zapraszamy do galerii!

Lenie Gnacińskiej z klasy 1 a taniec sprawia radość. Motywuje ją to do zdobywania kolejnych medali. Trzy razy w tygodniu chodzi do szkoły tańca, gdzie podczas zajęć odkryła swój talent. Codziennie tańczy też w domu. Jest wytrwała – ćwiczy tak długo, aż jej się uda. Jej domową trenerką jest mama, która jej pomaga. Ponieważ Lena tańczy już trzy lata, występy to dla niej normalność. Nie ma tremy, więc podczas konkursu czuła się dobrze. Tym, którzy chcą rozwijać swoje pasje, radzi: „Trenować i trenować, i trenować!”

 

Dla Konstancji Lenkiewicz z klasy 1d taniec to spełnienie marzeń. Pozwala jej aktywnie spędzać czas, nie nudzi się. Zyskuje wiele radości, optymizmu i wiary w siebie. Chodzi na zajęcia dodatkowe i ćwiczy w domu. Ma czasem trudności z zapamiętaniem układu, ale pomagają jej instruktorka i mama. W trakcie naszego konkursu najpierw miała tremę, ale potem było wspaniale i o tremie zapomniała. Na szczęście wcześniej występowała już przed publicznością. Konstancja mówi nam: „Szukajcie swoich pasji, próbujcie nowych rzeczy. Zapisujcie się na różne zajęcia i ćwiczcie w domu.” To wszystko po to, by zrealizować swoje marzenia.

 

Natalka Kozińska z klasy 2 b podkreśla, że dzięki swojej pasji poznaje nowe koleżanki. Śpiew jest jej radością. Zawsze lubiła to robić! By się rozwijać słucha różnej muzyki. Raczej nie napotyka na trudności, ale gdy jednak pojawi się problem, pomagają jej niezastąpieni rodzice. Przed publicznością już wcześniej występowała, więc podczas konkursu „Mam Talencik” tremy nie miała. Natalka wie, że ten, kto chce spełniać swoje marzenia, nie może się poddawać i zniechęcać.  To bardzo ważne!

 

Pasją Roksany Kryszczyńskiej z klasy 3a jest gimnastyka artystyczna. Dzięki niej jest rozciągnięta. Swój talent odkrywała w procesie nauki. Rozwija go poprzez ćwiczenie szpagatu, przejść, mostka, gwiazdy. Mierzy się z trudnościami. Wymagające jest zrobienie gwiazdy bez użycia rąk czy przewrót z pozycji mostka. Pomagają jej w tym mama oraz trenerka. Roksana ma swoje sposoby na tremę. Puszcza sobie spokojną, relaksacyjną muzyczkę i to pomaga. Tym osobom, które by chciały realizować swoje marzenia, zaleca trening – naukę szpagatu i innych rzeczy.

 

Ania Wawrzyniak z klasy 3a mówi, ze jej pasja to taniec. Dzięki niemu zyskuje odwagę. Swój talent odkryła podczas zajęć tanecznych. Mierzy się jednak również z trudnościami – pozami, kierunkiem. Pomaga jej nauczycielka. Chociaż występ w konkursie talentów nie był jej pierwszym pokazem przed publicznością, bała się, ze coś może zepsuć. Poradziła sobie jednak z tremą, nie myśląc o tym. Nam radzi, byśmy nie bali się rozwijać swojego talentu i byli pewni siebie.

 

Michalina Zielińska z klasy 3 b śpiewa. Dzięki temu zyskuje pewność siebie oraz odwagę. Pasja pomaga jej w odnalezieniu siebie i tego, co jej gra w duszy. Na początku nuciła tylko sobie pod nosem. Potem zaczęła śpiewać i regulować głos. Teraz w ramach treningu puszcza sobie piosenki na telefonie, uczy się ich na pamięć i śpiewa, nawet bez podkładu. Mierzy się jednak z tremą. Wspierają ją mama i tata. Występ konkursowy nie był jej pierwszym. Starała się nie stresować, by wypaść jak najlepiej. Ten stres to według Michaliny ważny temat. Innym radzi, aby zrobili wszystko, by go uniknąć.

 

Pasją Kuby Wiśniewskiego z klasy 3d jest muzyka. Mama zapisała go na lekcje gitary. Ćwiczy jednak nie tylko na zajęciach, ale też w domu. Pomagają mu rodzice. Mają do niego cierpliwość. Udział w konkursie „Mam Talencik” nie był jego pierwszym występem, lecz pierwszy raz wygrał. Kuba twierdzi: „Nie warto rezygnować z marzeń. Nawet jak się nie chce, bo nie wychodzi. Trzeba próbować i będą efekty.” Kuba pięknie gra na gitarze. Warto więc mu zaufać :-)

 

Ta prezentacja jest nagrodą dla finalistów konkursu „Mam Talencik”, który odbył się w kwietniu 2019 r. w ramach szkolnych „Dni Teatru” klas 0-3.

Opracowała: Krystyna Kuźmin-Smalc