Wycieczka do Torunia i Golubia- Dobrzynia

W poniedziałek 06.05.2019r. klasy 6a i 6e wyjechały na wycieczkę do Torunia. Opiekę nad nami sprawowały Panie: Anna Szymanek, Dobrosława Siewko, Sylwia Wolińska.

O godz. 7.00 była zbiórka przy sklepie Tesco. Podróż nasza trwała 5 godzin. Po drodze mieliśmy kilka przystanków.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie planetarium. Podczas pokazu poznaliśmy ciekawe układny gwiazd oraz historie niektórych planet. Wszystkim bardzo się podobało. Potem poszliśmy na rynek, gdzie w kilkuosobowych grupach mogliśmy dokonać zakupów. Mieliśmy na to godzinę. Później Pan Przewodnik opowiadał nam historię miasta i oprowadzał nas po najciekawszych miejscach. Około godziny 18.30 zameldowaliśmy się w hotelu Refleks. Po rozpakowaniu wszyscy udaliśmy się na obiadokolację. Następnego dnia wstaliśmy o godz. 8.00. Po porannej toalecie, śniadaniu, posprzątaniu naszych pokoi wyruszyliśmy do  Golubia- Dobrzynia, aby zwiedzić zamek. Po drodze zatrzymaliśmy się w Szafarni, aby obejrzeć pałacyk i ogród, w którym  przez pewien czas przebywał F. Chopin. Zwiedzając zamek w Golubiu, dowiedzieliśmy się np. jak wyglądały narzędzia do torturowania ludzi oraz jak przebiegały turnieje rycerskie. Kiedy znowu wsiedliśmy do autokaru, skierowaliśmy się w kierunku Szczecina. Jedyny przystanek był po to, aby zjeść obiad w restauracji McDonald's.

Wycieczka była bardzo udana. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i zasmakowaliśmy prawdziwych toruńskich pierników

 

 

Aniela i Paulina z kl. 6a