GRALIŚMY DO JEDNEJ BRAMKI

               W marcu uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej podejmowali zadania zmierzające do kształtowania współpracy w grupie. Okazji było kilka. Po pierwsze klasowe obchody Dnia Kobiet. Koledzy przygotowali koleżankom upominki w postaci kwiatka lub słodkiej niespodzianki. Klasowym uroczystościom towarzyszyły zabawy integrujące zespół prowadzone przez reprezentantów klas.

               Znakomitą okazją do wykazania się współpracą był Tydzień Matematyczny w Błękitnej. Na szkolnych korytarzach można było zauważyć wytwory prac zespołów klasowych świadczące o porozumieniu i dążeniu do celu. Szkolnym korytarzem przemierzały poszczególne klasy, które po koleżeńsku i w skupieniu pokonywały matematyczne mosty, łamigłówki i zagadki.

               W szkolnej auli spotkaliśmy się na lekcji pt. „Współpraca w grupie” poprowadzonej przez pana Łukasza Wójcika. Po tej lekcji warto zapamiętać, że dobra współpraca ma miejsce wówczas, gdy odpowiadamy za słowa i czyny, jesteśmy szczerzy i życzliwi wobec siebie, słuchamy osoby mówiącej, tolerujemy poglądy innych, akceptujemy członków zespołu oraz wzajemnie się wspieramy.

               Podejmujemy kolejne wyzwanie, pracę nad kreatywnością. Niech towarzyszy jej myśl przewodnia: Kreatywność i inicjatywa to poszukiwanie nowych rozwiązań, przełamywanie schematów myślenia, czyli pomysłowość, oryginalność i odkrywczość.

Jolanta Mielcarek