Nabór do klasy czwartej sportowej

Serdecznie zapraszamy obecnych uczniów klas trzecich, którzy chcieliby kontynuować naukę w klasie sportowej na testy sprawnościowe.

Dziewczęta i chłopcy – 2 kwietnia 2019 r.o godz. 16.30 (hala sportowa)

Obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne.

OPIS PRÓB TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DLA UCZNIÓW KLASY SPORTOWEJ

1. Próba szybkości

Wykonanie: na komendę "na miejsca" badany ustawia się przed linią startu w pozycji wykrocznej, na sygnał gwizdkiem wybiega, starając się pokonać dystans 15m w jak najkrótszym czasie.

2. Próba skoczności (mocy) (skok w dal z miejsca)

Wykonanie: badany staje w małym rozkroku z ustawionymi równolegle stopami przed wyznaczoną linią - lekkie pochylenie tułowia, ugięcie nóg z równoczesnym zamachem ramion dołem w tył - wymach ramion w przód - energiczne odbicie obunóż od podłoża i skok jak najdalej.

3. Próba siły ramion.

Wykonanie: badany stojąc na podwyższeniu, chwyta drążek nachwytem tak, aby ramiona były ugięte w stawach łokciowych a broda znajdowała się nad drążkiem, nie dotykając go w czasie próby

4. Próba zwinności (bieg wahadłowy 4 x 10 m)

Wykonanie: przygotowanie miejsca próby z dwiema liniami odległymi od sienie o 10 metrów z zaznaczonym na linii końcowej półkolem o promieniu 50 cm.. Wysoki start przed linią z woreczkiem w ręce (drugi woreczek leży na ziemi). - bieg do półkola na linii końcowej zostawienie woreczka – bieg na linie startu – zabranie drugiego woreczka - bieg z nim z powrotem na linie końcową - położenie woreczka w półkolu – bieg na linie startu.

 5. Siady z leżenia na plecach w czasie 30 s.

Wykonanie: w leżeniu na plecach nogi ugięte w kolanach pod kątem 90 stopni, stopy rozstawione na odległość 30 cm od siebie, ręce splecione palcami i ułożone pod głową - partner w klęku między stopami leżącego  przyciska je do materaca - leżący na sygnał wykonuje siad, dotyka łokciami kolan i natychmiast powraca do leżenia tak , by umożliwić splecionym palcom kontakt z podłożem i znowu wykonuje siad bez odpychania się łokciami od materaca.

6. Skłon tułowia - gibkość

Wykonanie: badany staje na taborecie tak, aby palce stóp były równo z krawędzią, stopy złączone, nogi proste w kolanach - z tej pozycji skłon w dół tak, aby dosięgnąć palcami jak najniżej podziałki centymetrowej, poniżej krawędzi taboretu - utrzymanie tej pozycji przez 2s.

PUNKTACJA PRÓB:


Wszystkie próby punktowane są wg. tabel punktacji sprawności fizycznej Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej