Lokalizacja

X Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie znajdują się na osiedlu Pomorzany, na ulicy Orawskiej 1.

 

Za budynkiem szkoły znajduje się dworzec Szczecin - Wzgórze Hetmańskie.

 

Nasza szkoła ma przydomek "błękitna" i tak jest dość często określana.

 

Jak do nas dojechać?

 

Z osiedla Gumieńce:
Najprostszy sposób dojazdu do naszej szkoły z Gumieniec, to linia 53. Przystanek najbliższy budynkowi szkoły nazwany jest Dunikowskiego. Od przystanku do szkoły jest ok. 100m.

Z placu Kościuszki:
Na pl. Kościuszki należy wsiąść w tramwaj jednej z linii: 4, 11 lub 12 i wysiąść na piątym przystanku (Szpitalna). Pierwsza ulica w prawo za przystankiem to Orawska, szkoła znajduje się na samym końcu (względnie początku ;-) tej ostatniej.

Z Pomorzan (rejony ulicy Budziszyńskiej):
Jako że szkoła znajduje się na tymże osiedlu, nie ma przeszkód, aby do naszej szkoły urządzić sobie spacer. Z okolic ulicy Budziszyńskiej do szkoły jest około kilometra. Można również przejechać parę przystanków liniami 53, 4, 11 lub 12.

Z Przecławia, Ustowa, Podjuch:
Tutaj sytuacja również jest prosta. Z Przecławia startuje autobus linii 81, a z Podjuch - 61. Aby dojechać do naszej szkoły, należy wysiąść na przystanku Milczańska, a tam przesiąść się w autobus 53 lub przejść koło Carrefura i hipermarketu Tesco i już widać budynek szkoły

Ze Słonecznego:
W tym przypadku dojazd do szkoły trwa trochę dłużej. Należy dojechać do Basenu Górniczego jakimkolwiek autobusem, tam przesiąść się w tramwaj linii 7 lub 8, dojechać do placu Kościuszki, a dalej tak jak 3 punkty wyżej.